Aktivity v obci Terchová a v NP Malá Fatra

Obec Terchová ako aj jej okolie ponúka pre návštevníkov široké spektrum služieb. Návštevníci Terchovej najčastejšie spájajú dovolenku s aktívnym oddychom v lete vo forme turistiky, v zime zas v lyžovaní.

Turistika

Terchová je vyhľadávaná turistická destinácia, ktorá pre svojich návštevníkov ponúka vyše 280km turistických a cykloturistických trás. Medzi najvyhľadávanejšie trasy bezpochyby patria Jánošíkove diery, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Medzi turistami je taktiež obľúbený výstup na Veľký a Malý Rozsutec, Chleb, Veľký Kriváň, či Poludňový Grúň. Veľmi pekná je taktiež trasa po Zbojníckom chodníku, vďaka ktorej uvidíte Terchovú z vtáčej perspektívy. Taktiež si vychutnáte nádherný pohľad na skalné masívy v Tiesňavách a v Skalnom meste.

Wellness

V prípade, že máte záujem o využite wellness služieb odporučame navštíviť Relaxačno-informačné centrum Terchovec, prípadne wellness hotelových komplexov. RIC Terchovec je od nás vzdialené iba 300m.

Spoločenské vyžitie a zábava

Okrem nami poskytovaných služieb ako sú posedenie pri grile, či spoločenská miestnosť, môžete v Terchovej využiť množstvo reštaurácii ako aj zariadení, ktoré pre svojich hostí ponúkajú rôzne atrakcie. Tu opäť musíme odporúčať Relaxačno-informačné centrum Terchovec, kde si môžete zahrať mini bowling, biliard, stolný tenis, stolný futbal, využiť veľkú športovú halu alebo zahrať squash.

Kultúra a kultúrne podujatia v Terchovej

Terchová je známa organizovaním veľkého množstva najrozličnejšich podujatí, vhodných pre mladšiu, ale i staršiu generáciu. Najznámejším terchovským podujatím sú folklórne slávnosti, Jánošíkove dni, ktoré do Terchovej vždy prilákajú veľké množstvo návštevníkov. Každoročne sa taktiež usporadúvajú aj Cyrilometodské dni, Country Fest Rozmarín, Terchovský Budzogáň, MS vo varení a jedení bryndzových halušiek, Preteky gazdovských koní a mnohé iné.

Atrakcie a zaujímavosti v obci

Terchová je rodiskom Juraja Jánošíka, ktorému je venované aj tunajšie múzeum. Taktiež sa tu nachádza plechová socha tohto národného hrdinu. Od roku 2006 je vybudovaná na vrch Oravcové krížová cesta, ktorú sa taktiež oplatí pozrieť. V kostole Sv. Cyrila a Metoda sa nachádza unikátny drevený betlehem.

Slovak English German Hungarian Polish Russian

Partneri:

logo terchova 1 uns-logo-90x90

Našu chalupu Synka nájdete aj na stránke nášho partnera UbytovanieNaSlovensku.eu v časti chalupy na Slovensku a ubytovanie v Terchovej.

 

 

 

pata-rezervacia

telefon +421 903 048 820 adresa Chalupa Synka
Sv. Martina 1419/67
01306 Terchová
N:49.257, E:19.0369
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright 2012 JARLU dizajn - tvorba internetových web stránok